KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456128
nr 1445 6128
Sven Ã…ke Svenson
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 januari 2022
kl 20:29:24
31/1 19:46:06
Sven Ã…ke Svenson
Läs mer om Sven Ã…ke Svenson